У межах урядової програми «ЕнергоНезалежність» відкрито першу сонячну електростанцію
Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) Ганна Замазєєва та член правління Акціонерного товариства «Фонд декарбонізації України» Володимир Коротков разом із Міністром молоді та спорту України Матвієм Бідним відкрили першу сонячну електростанцію (СЕС) з системою зберігання енергії, встановлену в межах програми «ЕнергоНезалежність».
Ця програма реалізується АТ «Фонд декарбонізації України» спільно з Держенергоефективності за рахунок коштів Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації. Вона впроваджується відповідно до Директиви ЄС 2023/1791, яка в тому числі передбачає заходи щодо підвищення енергоефективності державних будівель.
СЕС потужністю 41,67 кВт із системою зберігання встановлено на одному з обʼєктів Міністерства. Тож тепер будівля не лише споживає енергію, а й частково виробляє й накопичує її, підвищуючи власну енергетичну автономність.
💬 «І це лише старт масштабних змін. Адже в рамках програми ми отримали понад 1700 заявок від центральних органів виконавчої влади і відібрали 1551 об’єкт по всій країні для встановлення сонячних електростанцій з системами накопичення енергії із загальною потужністю 51,6 МВт. Далі ви постійно будете бачити нові й нові державні об’єкти, які крок за кроком ставатимуть стійкішими, сучаснішими та автономнішими. У часи, коли енергетична безпека стала щоденною умовою функціонування держави, кожне таке рішення — це не лише про економію ресурсів, а насамперед про безперервність роботи державних установ і надання послуг населенню», — зазначила Ганна Замазєєва.
Очікується, що результатом реалізації програми стане понад 56,7 тис. МВт·год «зеленої» енергії щороку та скорочення викидів CO₂ на 23,8 тис. тонн.