Про нас

Допомагаємо країні стати енергоефективною та енергонезалежною

Illustration

Акціонерне товариство "Фонд декарбонізації України" створене у 2012 році. 100% акцій належать Державі в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) з 24.01.2024 року.

Мета нашої діяльності:

  • Стимулювання реалізації енергоефективних заходів

  • Розвиток енергосервісного механізму

  • Збільшення використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива

  • Скорочення викидів вуглецю

  • Впровадження фінансово-кредитних інструментів виключно у сфері енергоефективності

Наша місія

Бути передовим інструментом в реалізації стратегій України у сфері енергоефективності і декарбонізації.

Наші цінності

Ми віддані європейському принципу «Енергоефективність передусім» та дотримання принципів закладених в Green Deal.

Наша візія

Стати передовим каталізатором змін в реалізації державних програм шляхом надання кредитів для бізнесу та органів місцевого самоврядування. Поєднати державні та приватні фінансові ресурси для досягнення загальнонаціональних цілей.Ефективне управління державними фінансами, що направлені на реалізацію проектів у сфері енергоефективності, розвитку відновлювальних джерел енергії та альтернативного палива.

Фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації

Фінансується АТ "Фонд декарбонізації України" за рахунок спеціального фонду Державного бюджета України - Фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації України.

Зміни до Бюджетного кодексу України, що набули чинності з 1 січня 2024 року, передбачили створення Фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації України.
Його основними джерелами фінансування є:● екологічний податок за викиди вуглекислого газу від стаціонарних установок;● державні запозичення, спрямовані на підтримку енергоефективності та скорочення викидів вуглецю.

  • Призначення коштів Фонду

    Фінансування державних програм у сфері енергоефективності та підвищення використання відновлюваних джерел енергії.Виплата компенсацій за кредитними та лізинговими договорами, укладеними для реалізації енергоефективних заходів, впровадження енергосервісу та розвитку відновлюваних джерел енергії.

  • Законодавчі гарантії

    Україна отримала надійне джерело фінансування для реалізації програм енергоефективності, зменшення викидів СО2 та підтримки альтернативних джерел енергії, захищене законом. Запроваджено принцип "забруднювач платить", який передбачає наповнення Фонду за рахунок екологічного податку на викиди СО2. Основними платниками цього податку є великі промислові підприємства.

  • Цілі та перспективи

    Кошти Фонду будуть спрямовані на розвиток відновлюваних джерел енергії, альтернативних видів палива та заходи щодо скорочення викидів парникових газів. Також передбачено залучення міжнародних кредитів та грантів, які будуть використані для впровадження нових технологій, зменшення викидів, термомодернізації будівель та соціальних об’єктів.

  • Прогнозовані результати до 2030 року

    Відповідно до Національного плану дій з енергоефективності, очікується зниження кінцевого енергоспоживання на 17% та зменшення викидів СО2 на 65% порівняно з 1990 роком, що передбачено в Оновленому національно визначеному внеску України до Паризької угоди.