Співробітники АТ "ФДУ" долучилися до чудової ініціативи. Енергоменеджменту повʼязаний з нашою діяльністю в прямому сенсі та дозволяє якомога найкраще опрацювати проєкти, які подаються на фінансування.
Тому отримані знання обовʼязково будуть використовуватися в нашій роботі!
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України
♻Вчимося, об’єднуємося, змінюємо: муніципальний енергоменеджмент для енергоефективного розвитку держави
Команда Держенергоефективності продовжує системну роботу над підвищенням професійного рівня у сфері енергоменеджменту та забезпечення ефективної реалізації енергоефективної політики.
🔰Держенергоефективності у співпраці з проєктом «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується GIZ Україна, за участі команди Фонд Декарбонізації України, Акціонерне товариство та представників Офісів декарбонізації та енергоефективності провели навчальний тренінг: «Муніципальний енергетичний менеджмент для центральних органів виконавчої влади».
Перший заступник Голови Держенергоефективності підкреслила важливість таких ініціатив та зазначила:
💬«Для досягнення національних енергетичних та кліматичних цілей потрібна узгоджена робота на всіх рівнях — від центральної влади до місцевих громад. Впровадження муніципального енергетичного менеджменту — це не лише питання енергоефективності, а й основа для сталої енергетичної політики держави.
Проведення таких навчальних заходів є ключем до формування кваліфікованих кадрів, здатних впроваджувати енергоменеджмент, планувати споживання ресурсів та приймати стратегічні рішення у сфері сталої енергетичної політики держави», — наголосила Марія Малая
👥Захід об'єднав фахівців центральних і місцевих органів виконавчої влади, представників громад та державних компаній, практиків у сфері енергоефективності та експертів з міжнародних організацій.
Основна мета — посилення спроможності державних структур у питаннях розвитку муніципального енергетичного менеджменту як одного з ключових елементів енергетичної безпеки та енергоефективності на місцевому рівні.
✓ У межах програми учасники розглянули ключові теми:
🔶Сучасний стан та перспективи енергоефективності в Україні;
🔷Роль технічного регулювання й імплементації Директиви ЄС;
🔶Підходи до муніципального енергетичного планування;
🔷Подолання бар'єрів у співпраці між ЦОВВ та громадами;
🔶Практичні аспекти інвентаризації будівель і використання енергетичних даних.
Тематичні дискусії, практичні вправи та обговорення з експертами, дозволило сформувати комплексне бачення подальших кроків для підвищення енергоефективності в управлінні публічними будівлями.
Особливу увагу було приділено налагодженню взаємодії між національним і місцевим рівнями, вивченню європейського досвіду та напрацюванню спільних рішень для подальшого впровадження сталих енергетичних практик.
🤝Дякуємо команді GIZ Ukraine за експертну допомогу та активне сприяння в реалізації спільних ініціатив, спрямованих на підвищення енергоефективності в Україні.