Добровільні угоди як елемент пільгового фінансування енергоефективності в Україні.
Минулого тижня команда Фонду декарбонізації України взяла участь у семінарі, організованому Держенергоефективності у співпраці з Данським енергетичним агентством в рамках Програми українсько-данського енергетичного партнерства (УДЕПП). Тема заходу: «Добровільні угоди – основа ефективного функціонування механізму державної підтримки впровадження енергоефективних заходів».
Ключовими учасниками стали представники центральної та місцевої влади, бізнесу, а також наші партнери з Королівства Данії.
Під час семінару було висвітлено:
- Досвід Данії щодо впровадження механізму «добровільних угод» та його ефективність;
- Презентацію шаблонів угод для українських підприємств від юридичного управління Держенергоефективності;
- Реалізацію механізму в Україні за підтримки Фонду декарбонізації.
Голова правління АТ "Фонд Декарбонізації України", Олеся Міщенко, зазначила:
«Фонд функціонує за принципом "забруднювач платить" і вже профінансував перші 7 проєктів на понад 21 млн грн і зараз розглядає більше 20 проектів. Добровільні угоди – це інструмент взаємовигідної співпраці, який стимулює підприємства досягати скорочення показників енергоспоживання, отримуючи пільгове фінансування від держави».
Механізм добровільних угод є перевіреною практикою в країнах ЄС, який ефективно працює вже понад 40 років. В Україні він стає реальністю завдяки активній співпраці Держенергоефективності, бізнесу та наших Партнерів з Данського Енергетичного Агенства.
На завершення старший радник Данського енергетичного агентства Пернілле Хагедорн-Расмуссен підкреслила важливість міжнародного партнерства для впровадження передових практик у сфері енергоефективності та декарбонізації.
Цей захід став не просто обміном досвідом, а діалогом, який формує майбутнє сталого розвитку України.
Дякуємо всім партнерам за підтримку і співпрацю!